top of page

Paslanmaz Çelik Su Depolarının Su Depolamanın Geleceği Olmasının En Önemli 5 Nedeni?

Paslanmaz çeliğin, pişirmede yaygın olarak kullanıldığı pek çok uygulamada ve alanda uzun bir geçmişi vardır.


Bu Çelik ile birlikte hijyenik ve dayanıklı özelliklerinden dolayı bu kadar uzun süre pişirmede kullanılmasının temel sebebi çok kolay korozyona uğramaz. Bu yüzden bugünün blogunda, Paslanmaz çelik su depolarını suyu daha hijyenik ve sürdürülebilir bir şekilde depolamak için gelecekteki bir seçenek haline getirecek olan bu 10 ana nedeni tartışacağız.1) Bakteri Üremesini Durdurur

Uygun bir depolama tesisinde depolanmadığı takdirde suda çoğalan o kadar çok bakteri türü vardır ki, ultraviyole ışınları ana rol oynar ve su ile reaksiyona girmesi nedeniyle bakterilerin büyümesine çok yardımcı olur. Paslanmaz çelik, UV reaksiyonunu kesmek ve suyu daha sağlıklı tüketmek için benzersiz bir kaliteye sahiptir.


2) Yüksek Dayanıklılık

Paslanmaz çelik, aşınmaya ve yıpranmaya ve sert hava koşullarına dayanmasını sağlayan son derece dayanıklı metallerden biridir. Paslanmaz çeliğin özellikleri, oksidasyonu önleyen görünmez bir krom tabakası sayesinde doğru kullanıldığında korozyona direnir. Bu tür özellikler onu bir su deposu yapmak için harika bir malzeme haline getirir. Beltecno, uzun süredir paslanmaz çelik panel tanklar üretmektedir ve dünyanın en eski şirketlerinden biridir.


3) Sürdürülebilir ve Çevre dostu

Paslanmaz çelik sürdürülebilir bir malzemedir ve çevreye zarar vermez. Herhangi bir toksik madde ile kaplanmadığı için toksik akış üretmediği için% 100 geri dönüştürülebilir. Diğer malzemelere kıyasla çevre üzerindeki etkisi minimumdur ve kullanıldıkça ve geri dönüştürüldükçe yaşam üzerindeki etkisi önemli ölçüde azalır.


4) İyi bir Yatırım

Paslanmaz çelik, diğer herhangi bir emtia, yani altın, gümüş vb. Satın almakla aynıdır, neden iyi bir yatırım getirisi diyorum çünkü bu sadece çelik hurdasından aldığınız parayla değil, aynı zamanda uzun vadede iyi bir sağlıkla da ilgili. Kazanç değeri açısından da yatırım getirisi oldukça yüksektir. Enflasyon nedeniyle aldığınız çelik tankta 20 yıl sonra neredeyse aynı fiyatı alabileceğinizi asla bilemezsiniz.


5) Estetik ve modern altyapı tasarımıyla karşılaştırılabilir

Modern altyapı tasarımları daha çok yeşil yapı ve estetiğe odaklanmıştır, günümüzde insanların çoğu, suyun temel hijyeni ile birlikte kullanılan tasarım ve malzemeyle daha fazla ilgilenmektedir. Paslanmaz çelik hakkında konuştuğumuzda, çok fütüristik olan tüm bu özelliklere sahiptir.


ERC Çevre Teknolojileri A.Ş. Paslanmaz çelik panel tanklarında, saflığın sembolü olan ve tasarımı gereği tüm tanka yapı mukavemeti sağlayacak özel bir özelliği olan DiAmond kesim panellerimiz bulunmaktadır.Tavsiye:

İçme suları için satın alacağınız depoları kesinlikle paslanmaz çelik tercih etmelisiniz.

Galvaniz, GRP ve boyaları depolar mikrop üretir, sağlınızı ciddi anlamda tehdit ederler.


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page