top of page

Suyun Arıtılmasının İnsan Sağlığı İçin Önemli Olmasının 10 Nedeni

Arıtılmış su, bu dünyadaki herhangi bir insan için en önemli şeydir. İçmek, yemek pişirmek ve banyo yapmak, fırçalamak, çamaşır yıkamak gibi diğer evsel amaçlar için kullanılır. Sadece hayatımızı sağlıklı kılmakla kalmaz, aynı zamanda çevremizdeki hijyeni sağlamak için de önemlidir.


Evimizde tedarik edilen musluk suyu temiz görünebilir, ancak flor bileşikleri, klor, cıva, kurşun, böcek ilaçları ve diğer atık parçacıklar gibi sağlığı etkileyen çeşitli bakteri ve virüslere sahip olabilir.


Kirlenmiş su tüketimi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir ve bazen sonuç büyük ölçüde zararlı olabilir. Araştırmaya göre kirli su ishal, kolera, dizanteri, tifo ve çocuk felci gibi hastalıklara yol açmaktadır ve her yıl 502.000 ishal ölümüne neden olduğu tahmin edilmektedir.


Su Hakkında Daha Fazla Bilgi…

Su, dünyadaki çeşitli zararlı virüs veya bakterilerle savaşmak için kimyasal olarak işlenen sınırlı bir kaynaktır ve her yıl milyonlarca insanı hasta eder (araştırmaya göre) ve bu, su arıtmanın en çok olmasının ana nedenidir. önemli.


Ailemizin sağlığı bizim elimizde olduğundan, ailemize sağladığımız suyun kalitesine çok dikkat etmeliyiz.


Farklı arıtılmış su türleri.

Temiz su kullanımı gün geçtikçe artmakta ve tüketicinin temiz su talebini karşılayacak bu kadar çok ürünle pazarda pek çok marka öne çıkmaktadır. Çok yaygın bir türü şişelenmiş içme suyudur.


Aşağıdakiler farklı seçeneklerdir? Hadi kontrol edelim!


Yeraltı Kaynak Suyu

Kaynak suyu, suyun en saf biçimlerinden biridir, ancak aslında taze kaynaktan gelmez. Temelde farklı yeraltı kaynaklarından. Bununla birlikte, bazı araştırmalar kaynak suyunun arsenik, ftalatlar, koliform ve diğer su kirleticileri içerebileceğini iddia ediyor.


Arıtılmış su

Damıtılmış su, çeşitli filtrasyon aşamalarından geçirilerek işlenen ve suyun yoğunlaşması ve kaynatılmasını içeren arıtılmış su türlerinden biridir. Bu işlem sırasında aynı anda hem doğal mineralleri kirletir.


Damıtılmış su

Yoğunlaştırmayı ve kaynatmayı içeren titiz filtrelemeden geçen bir tür arıtılmış sudur. Ancak genel süreç aynı anda hem kirleticileri hem de doğal mineralleri öldürür. Yani mineral eksikliği ile temiz suya sahip olabilirsiniz.


Şişelenmiş su

Ambalajlı veya şişelenmiş su, ancak kalitesi ve özgünlüğünden emin olduğunuzda içilebilir. Şişelenmiş su söz konusu olduğunda, Hindistan'da aktif olarak çalışan ve buradaki pek çok maden suyu markasının ikiyüzlülüğünün bir parçası olan çok sayıda haraççı var, bu yüzden bazen kamu alanlarında su kalitesine güvenmek çok zor hale geliyor.


Size su arıtmanın tam olarak neden önemli olduğunun 10 ana nedenini anlatalım.


SU ARITMA NEDEN İHTİYACINIZ VAR VE ÖNEMİ NEDİR?

1. Su arıtma, Çevreyi Güvenli ve Temiz Tutmaya yardımcı olur

Su şişelerini kullanan kişi düzenli olarak satın alıp boş şişeleri geri dönüştürülemeyen çöpe atıyor demektir. Sonuçta bu, temiz su kullanarak ve karşılığında şişelenmiş su ve doğaya birkaç zarar verme anlamına gelir. Öte yandan su filtreleri tehlikeli atıkları doğru şekilde tahliye eder, sonuçta çevrenin de güvenli ve korunmasına yardımcı olur.


2. Kansere Neden Olan Çeşitli Risklerin Önlenmesine Yardımcı Olur

Kirlenmiş sudaki farklı kimyasallar ve virüsler, farklı hastalıklara neden olur ve bazı kanser risklerinin olasılığını artırabilir. Ancak saf içme suyu, sindirim sisteminde hareket eden şeyleri tutar ve yiyecekleri içeri itmeye ve sağlıklı sindirim sistemini sağlamaya yardımcı olur.


3. Yüksek Su Kalitesinin Sağlanması

Su filtreleri, suyunuzdaki her türlü kirletici maddeyi temizlediğinden, kaliteli su tüketimine sahip olmayı bekleyebilir ve ayrıca zamanla bozulabilir. Evlerimizde su banyo yapmak, yemek pişirmek, yıkamak, ekim yapmak gibi birçok şekilde kullanılmaktadır. Kullanacağınız su kalitesi ne kadar yüksek olursa, atmosfer o kadar iyi korunabilir.4. Sudan Kloru Çıkarır ve İçme Amaçlı Sağlıklı Hale Getirir.

Genel olarak, yüzme havuzu suyunda bronzlaşma ile sonuçlanabilecek klor kullanılır, ancak klor sağlık için besin olmadığı için içemezsiniz. Klor, sağlığınızı çeşitli şekillerde etkileyebilir. Solunum güçlüğü, göğüste sıkışma, cilt-göz tahrişi ve diğer sağlık sorunlarından birkaçını saymakla sorumlu olabilir. Bu nedenle, içmeden önce klorsuz olduğundan emin olmanız gerekir.


5. Evde Su Arıtma Cihazları Su Giderlerinden Tasarruf Etmeye Yardımcı Olabilir

Evinizde suyu filtreledikten sonra, ağır faturayı kaldırabilecek maliyetli su şişelerini satın almanız gerekmeyecek. Su arıtma sistemi tek seferlik bir yatırımdır ve daha uzun yıllar çalışır. Satın aldığınız su için ödediğiniz miktarı hesaplarken, su arıtma cihazı daha ucuz olacaktır.6. Süzülen Su İnsan Sağlığına Çok Zararlı Kurşun İçermez

Su arıtma makineleri, sudaki mevcut kurşun hacmini anında uzaklaştırır. Bununla ailenizi bu tür toksiklerin neden olduğu hastalıklardan uzak tutmayı bekleyebilirsiniz. Uzmanlara göre, çocuklarınızdaki öğrenme bozukluğunu etkilemenin başlıca nedeni kurşun. Bu nedenle su arıtma yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir.


7. İnsan sindirim sistemini güçlü kılar.

Kabızlık sorunu yaşıyorsanız, arıtılmış su içmeye başlayın, kesinlikle biraz rahatlayacaksınız. Normal bağırsak hareketini saklamaya da yardımcı olabilir. Kabızlığın en büyük nedeni mideden yükselir, sağlıksız yiyecekler ve ağır klor ve diğer zararlı elementlerle dolu kirli su tükettiğimizde sindirimimizi etkiler ve ciddi kabızlık sorunlarına yol açar.


8. Arıtılmış su tüketimi cilt sorunlarını iyileştirecektir.

Düzenli olarak taze ve temiz su alımı ile içeride ve dışarıda temizleneceksiniz. Cildinize doğal bir ışıltı katacak ve cildinizi daha yumuşak hale getirecektir ve bunun nedeni suyunuzda klor bulunmamasıdır. Sadece klor değil, aynı zamanda cildinizi zayıf bir şekilde etkileyen çeşitli başka mineral türleri de vardır. Parlak ve sağlıklı bir cilde ve vücuda sahip olmak istiyorsanız diyetinizde arıtılmış su bulundurduğunuzdan emin olun.


9. Daha Lezzetli Ve Sağlıklı Yemekler

Yiyeceklerinizi yıkarken ve pişirirken temiz su kullanmak, yiyeceklerin doğal lezzetini korumaya yardımcı olur. Oysa filtrelenmemiş sudaki kirleticiler ve diğer bakteriler yiyeceğin tadını etkileyebilir. Yemeğinizi sağlıklı ve lezzetli tutmak istiyorsanız, arıtılmış su kullanın. Lezzetli yiyecekler elde etmek için mutfağınıza su arıtma eklemeniz şiddetle tavsiye edilir.10. Filtre Suyu Daha İyi Hava Kalitesine Katkıda Bulunur

Buna inanmasanız da, evde temiz su kullanmak aynı zamanda mekanın hava kalitesini de etkiler. Su aynı zamanda çeşitli zararlı elementler de içerdiğinden, aynısını evde kullandığınızda, sonuçta buharlaşma yoluyla havaya yayılması için daha fazla açığa çıkmış olursunuz.


ERC ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ A.Ş., insan sağlığını korumak için arıtılmış suyun depolanması ihtiyacını karşılamak için paslanmaz çelik modüler su depoları ve endüstriyel su arıtma sistemlerinin başlıca tedarikçilerinden biridir.


 


5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page