Suyun Arıtılmasının İnsan Sağlığı İçin Önemli Olmasının 10 Nedeni

Arıtılmış su, bu dünyadaki herhangi bir insan için en önemli şeydir. İçmek, yemek pişirmek ve banyo yapmak, fırçalamak, çamaşır yıkamak gibi diğer evsel amaçlar için kullanılır. Sadece hayatımızı sağlıklı kılmakla kalmaz, aynı zamanda çevremizdeki hijyeni sağlamak için de önemlidir.


Evimizde tedarik edilen musluk suyu temiz görünebilir, ancak flor bileşikleri, klor, cıva, kurşun, böcek ilaçları ve diğer atık parçacıklar gibi sağlığı etkileyen çeşitli bakteri ve virüslere sahip olabilir.


Kirlenmiş su tüketimi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir ve bazen sonuç büyük ölçüde zararlı olabilir. Araştırmaya göre kirli su ishal, kolera, dizanteri, tifo ve çocuk felci gibi hastalıklara yol açmaktadır ve her yıl 502.000 ishal ölümüne neden olduğu tahmin edilmektedir.


Su Hakkında Daha Fazla Bilgi…

Su, dünyadaki çeşitli zararlı virüs veya bakterilerle savaşmak için kimyasal olarak işlenen sınırlı bir kaynaktır ve her yıl milyonlarca insanı hasta eder (araştırmaya göre) ve bu, su arıtmanın en çok olmasının ana nedenidir. önemli.


Ailemizin sağlığı bizim elimizde olduğundan, ailemize sağladığımız suyun kalitesine çok dikkat etmeliyiz.


Farklı arıtılmış su türleri.

Temiz su kullanımı gün geçtikçe artmakta ve tüketicinin temiz su talebini karşılayacak bu kadar çok ürünle pazarda pek çok marka öne çıkmaktadır. Çok yaygın bir türü şişelenmiş içme suyudur.


Aşağıdakiler farklı seçeneklerdir? Hadi kontrol edelim!


Yeraltı Kaynak Suyu

Kaynak suyu, suyun en saf biçimlerinden biridir, ancak aslında taze kaynaktan gelmez. Temelde farklı yeraltı kaynaklarından. Bununla birlikte, bazı araştırmalar kaynak suyunun arsenik, ftalatlar, koliform ve diğer su kirleticileri içerebileceğini iddia ediyor.


Arıtılmış su

Damıtılmış su, çeşitli filtrasyon aşamalarından geçirilerek işlenen ve suyun yoğunlaşması ve kaynatılmasını içeren arıtılmış su türlerinden biridir. Bu işlem sırasında aynı anda hem doğal mineralleri kirletir.


Damıtılmış su